مداد کم رنگ

مطالبی درباره سبک زندگی ، خواص میوه ها ، آشپزی ، گیاهان دارویی

فواید مصرف شیره انگور

  • ۴۲۲
فواید مصرف شیره انگور

 شیره انگور سرشار از مواد معدنی می باشد و به دلیل اینکه دارای طبع گرم و تر است مصرف آن به افراد سردمزاج توصیه می گردد. شیره انگور سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و استفاده از آن باعث افزایش گلبولهای سفید در بدن می گردد.

گرمک و فواید مصرف آن

  • ۵۳۱
گرمک و فواید مصرف آن

گرمک میوه ای بسیار خوشمزه می باشد که به عنوان میوه بومی هندوستان شناخته می شود. این میوه سرشار از بتاکاروتن میباشد و مانند یک آنتی اکسیدان قوی بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید همچنین استفاده از گرمک می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک نماید.

فواید بی نظیر آب هویج

  • ۴۴۰
فواید بی نظیر آب هویج

آب هویج سرشار از مواد معدنی، فیبر، آنتی اکسیدان، بتاکاروتن و انواع ویتامین ها میباشد و مصرف آن فواید زیادی برای سیستم بینایی و پوست ایجاد می نماید. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که از نوشیدنی آب هویج استفاده می کنند به نسبت دیگران کمتر به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می گردند.

,فواید بی نظیر آب کرفس

  • ۴۵۲
,فواید بی نظیر آب کرفس

کرفس یکی از سبزیجات بسیار مفید می باشد که طبع بلغم در طب سنتی گرم و خشک معرفی شده است و سرشار از معنی زیان پتاسیم سدیم مس کلسیم پلی فنول روی آهن و انواع ویتامین ها میباشد.

مواد غذایی که سرشار از ویتامین دی میباشند

  • ۴۶۶
مواد غذایی که سرشار از ویتامین دی میباشند

ویتامین D یکی از ویتامین های ضروری برای بدن می باشد که بدن قادر به تولید آن نیست و بهترین منبع برای این ویتامین نور خورشید می باشد. کمبود این ویتامین می تواند باعث تضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شود و خطر مبتلا شدن به بسیاری از بیماری ها را افزایش دهد.

فواید مصرف قهوه

  • ۴۶۲
فواید مصرف قهوه

قهوه دومین نوشیدنی پر مصرف در جهان می باشد که دارای خواص زیادی می باشد. ۴۰ درصد از قهوه دنیا در برزیل کشت می شود. گیاه قهوه بومی مناطق نیمه گرمسیری آفریقا و بعضی از جزایر جنوب و جنوب شرقی آسیا می باشد. 

فواید بی شمار پیاز

  • ۴۲۵
فواید بی شمار پیاز

پیاز یکی از سبزیجاتی میباشد که منبع عالی از پتاسیم، آهن، انواع ویتامین ها و فولات است و گزینه بسیار مناسبی برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا محسوب می شود.  علاوه بر آن دنیا رو مصرف پیاز برای مبارزه با سرطان و دیابت بسیار مفید است.

فواید مصرف زردک

  • ۴۵۸
فواید مصرف زردک

زردک که با نام های دیگری چون هویج ایرانی و جذب هم شناخته می شود میوه ای زرد رنگ می باشد که از نظر ظاهری شبیه به هویج است. از آنجایی که این میوه دارای طبع گرم میباشد و انرژی بخش است مصرف آن برای افرادی که سرد مزاج می باشند مناسب است. 

مواد غذایی که سرشار از پتاسیم هستند

  • ۴۶۵
مواد غذایی که سرشار از پتاسیم هستند

پتاسیم یکی از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن می باشد که چه بیشتر نیاز بدنتان به پتاسیم را میتوانید از طریق به مصرف میوه‌ها و سبزیجات تامین نمایید. از آنجایی که بدن قادر به تولید پتاسیم نمیباشد باید این ماده مغذی از طریق مصرف مواد غذایی تامین گردد. 

فواید مصرف بامیه

  • ۴۶۱
فواید مصرف بامیه

بامیه یک از سبزیجاتی می باشد که به دلیل اینکه حاوی مقدار زیادی مواد مغذی از از ارزش غذای بسیار بالایی برخوردار می باشد. بامیه سرشار از کلسیم، پتاسیم، انواع ویتامین ها و فیبر میباشد و به همین دلیل مصرف آن باعث جلوگیری از پوکی استخوان می گردد.

مطالب پیشنهادی اول

خوراکی برای کاهش فشار خون

خوراکی برای کاهش فشار خون

عواملی مانند سن بالا، سابقه خانوادگی، نژاد، جنسیت و …. باعث افزایش فشار خون می شود. فشار خون بالا باعث بیماری های قلبی، سکته های مغزی، بیماری های کلیوی و …. می گردد که بسیار خطرناک می باشد.

مطالب پیشنهادی دوم