مداد کم رنگ

مطالبی درباره سبک زندگی ، خواص میوه ها ، آشپزی ، گیاهان دارویی

فواید مصرف عرق چهل گیاه

  • ۵۲۰
فواید مصرف عرق چهل گیاه

چهل گیاه نوعی داروی گیاهی می‌باشد که در طب سنتی از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. امروزه این داروی گیاهی به دلیل بهره مندی از فواید درمانی بسیار زیاد جانشین داروهای شیمیایی شده است. در ادامه با خواص بیشتر این گیاه دارویی و عرق آن آشنا می شوید:  

با فواید مصرف کنجد آشنا شوید

  • ۴۹۷
با فواید مصرف کنجد آشنا شوید

کنجد یکی از دانه های گیاهی می باشد که می توان آن را به کشور هند و آفریقا ربط داد. این دانه گیاهی به عنوان قدیمی‌ترین دانه روغنی در جهان شناخته می شود که مصرف آن علاوه بر زیبایی پوست و مو می‌تواند به درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک نماید که در ادامه با برخی از فواید مصرف آن آشنا می شویم 

با عوارض جدی مصرف زیاد کیوی آشنا شوید

  • ۴۷۸

کیوی یکی از میوه های مربوط به فصل پاییز و زمستان می باشد که به دلیل این که سرشار از ویتامین سی است استفاده از آن می تواند به درمان سریعتر سرماخوردگی کمک نماید اما زیاده روی در مصرف آن می‌تواند باعث بروز عوارض جدی در بدن گردد که در ادامه می توانید با مضرات کیوی آشنا شوید: 

با مضرات جینسینگ آشنا شوید

  • ۵۱۸
با مضرات جینسینگ آشنا شوید

جنسینگ یکی از گیاهان دارویی بسیار مفید در طب سنتی میباشد که فواید بیشمار آن، آن را به یک گیاه پرطرفدار تبدیل کرده است.اما در کنار فواید آن مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به عوارض جانبی مانند ایجاد بیماری های کبدی گردد که در ادامه می توانید با مضرات بیشتر این گیاه دارویی آشنا شوید: 

مضرات مصرف تربچه

  • ۴۱۸

تربچه یکی از سبزیجات پرطرفدار برای ایرانی ها میباشد که سرشار از مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان، فیبر و فیتون بوده مصرف زیاد آن در کنار فوایدی که دارد می‌تواند باعث ایجاد عوارض جدی در بدن شود که در ادامه می توانید با برخی از عوارض جانبی زیاده روی در مصرف این سبزی آشنا شوید: 

با گردو و مضرات آن آشنا شوید

  • ۳۸۷
با گردو و مضرات آن آشنا شوید

همه مواد غذایی که مصرف آنها می تواند فواید زیادی برای بدن به دنبال داشته باشد به همان اندازه زیاده روی در مصرف آن می‌تواند منجر به ایجاد عوارض در بدن شود. گردو یکی از آجیل هایی می باشد که با اینکه از فواید زیادی برخوردار است اما مصرف بیش از اندازه آن در طول روز می تواند باعث ایجاد عوارض جدی در بدن گردد که در ادامه می توانید با مضرات بیشتر گردو آشنا شوید: 

چای و فواید باورنکردنی این نوشیدنی پرطرفدار!

  • ۳۸۲
چای و فواید باورنکردنی این نوشیدنی پرطرفدار!

چای سیاه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های موجود در سراسر جهان می باشد که به دلیل اینکه در آن ۳۰ آنتی اکسیدان وجود دارد؛ مصرف آن می‌تواند باعث حفاظت بدن در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری ها شود. در ادامه می توانید با فواید بیشتر مصرف چایی آشنا شوید: 

با مضرات مصرف لبو آشنا شوید

  • ۴۰۷
با مضرات مصرف لبو آشنا شوید

لبو نام دیگر آن چغندر نیز می باشد سرشار از مواد معدنی بود و مصرف آن خواص درمانی زیادی دارد اما باید به این نکته توجه داشت که زیاده روی در مصرف هر هر چیزی می تواند عوارض جدی در بدن ایجاد نماید. در ادامه می توانید با مضرات بیشتر لب آشنا شوید: 

انار و مضرات باورنکردنی آن

  • ۴۰۱
انار و مضرات باورنکردنی آن

انار یکی از میوه هایی میباشد که با شروع فصل پاییز توجه به آن زیاد میباشد این میوه سرشار از آنتی اکسیدان بوده و مصرف آن می‌تواند بدن را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها محافظت نماید اما زیاده روی در مصرف آن می‌تواند باعث ایجاد عوارض خطرناک در بدن گردد که در ادامه با عوارض بیشتر آن آشنا می شوید: 

با فواید شلغم بیشتر آشنا شوید

  • ۳۴۵
با فواید شلغم بیشتر آشنا شوید

شلغم یکی از سبزیجاتی می باشد که دارای طبیعت گرم و تر بوده و در سراسر جهان به دلیل فواید بسیار زیادی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی استفاده از شلغم و فواید آن برای درمان سرماخوردگی به همه ثابت شده و از همین رو آن را  به عنوان بهترین درمان خانگی سرماخوردگی می شناسند. در ادامه با فواید بیشتر شلغم آشنا شوید: 

مطالب پیشنهادی اول

خوراکی برای کاهش فشار خون

خوراکی برای کاهش فشار خون

عواملی مانند سن بالا، سابقه خانوادگی، نژاد، جنسیت و …. باعث افزایش فشار خون می شود. فشار خون بالا باعث بیماری های قلبی، سکته های مغزی، بیماری های کلیوی و …. می گردد که بسیار خطرناک می باشد.

مطالب پیشنهادی دوم